Ders Detayı

TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Hazırlama ve Yazma Eğitimi
14 Video, Ders Süresi: 75 gün

Dersler

Ders 1:  TÜBİTAK Proje Tanıtımı

Ders 2: Bölüm Araştırma Önerisi Tanıtımı

Ders 3: Bölüm Proje fikri Bulma ve Başlık Yazımı

Ders 4:  Bölüm Özet Yazma

Ders 5:  Bölüm Konunun Önemi, Araştırma Sorusu/Hipotezi

Ders 6:  Bölüm Özgün Değer

Ders 7:  Bölüm Amaç ve Hedefler

Ders 8:  Bölüm Yöntem

Ders 9:  Bölüm Risk Yönetimi

Ders 10: Bölüm İş Paketleri

Ders 11: Yaygın Etki ve Araştırma Olanakları

Ders 12: TBYS Sistemine Başvuru

Ders 13: Projem Geçti Ne Yapacağım?

Ders 14: Projem Bitti Ne Yapacağım?

Not: Bu ders toplam 235 dk'dır.

Eğitim Hakkında

İlgili eğitimin amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek; ön lisans öğrencilerine ise lisans öğrenimi öncesinde proje hazırlama kültürü kazandırmak amacıyla hazırlayabilecekleri 2209-A - üniversite öğrencileri araştırma projeleri hazırlama ve yazma eğitimidir.Eğitim sonunda bir proje fikrinize ait projenizin TÜBİTAK araştırma önerisine göre eksiksiz şekilde doldurup, çevrimiçi başvuru sürecinden başvuru yaparak, sonuçlandırıp raporlayabilirsiniz.

Eğitmen Hakkında

Doç. Dr. Belgin BAL İNCEBACAK, 2006-2010 yılları arasında  Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğini fakülte ikincisi, bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. 2010-2013   yüksek lisans eğitimini Erzincan Üniversitesi Sınıf Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı, 2013-2019 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Sınıf Eğitiminde tamamlamıştır. 2013 yılından beri Ondokuz Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamış ve hala aynı üniversitede görev almaktadır.  2023 Nisan ayı itibari ile doçent ünvanını almıştır. Gençlik Bakanlığı ve TÜBİTAK kurumundan birçok proje desteği alan yazarın projelerine ait çalışmaları https://sabaproje.omu.edu.tr/ adresinden erişilmektedir. 2023 yılı itibariyle 39 araştırma makalesi, 1 kitap, 9 uluslararası kitap bölümü, 72 kongre/sempozyum bildirisi, 80 hakemlik, 68 proje görevi, 390 atıfı, 11 h indeksi ve 13 i-10 indeksi bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk  annesidir.

 

#AYEUM  #proje yazma #TÜBİTAK 

Eğitmen: Doç. Dr. Belgin BAL İNCEBACAK

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade Garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma imkânı

Fiyat:
799,90 TL
Ders İzleme Süresi: 75 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 14
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

A.A.B.

HOCAMIZIN ANLATIM TARZINI ÇOK BEĞENİYORUM. PROJELERDEN ÖRNEKLER SUNMASINI FAYDALI BULUYORUM. EĞİTİM ÇALIŞMALARINDA BİR OKULDA UYGULAMA YAPMANIN ZORLUĞUNU BİRE BİR YAŞAMIŞ OLARAK BAĞ KURDUM. ALINMASI GEREKEN İZİN SÜREÇLERİ, OKULUN FAALİYET DURUMLARI, ÖĞRENCİ DEVAMSIZLIKLARI GİBİ DURUMLAR NEDENİYLE UYGULAMALI BİR EĞİTİM ARAŞTIRMASI YAPMAK HİÇ KOLAY DEĞİL. BU PROJE EĞİTİM VİDEOLARI İÇİN BELGİN HOCAMIZA VE AYEUM EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.


Eğitmenin Cevabı (BELGİN BAL İNCEBACAK)

Merhaba kıymetli hocam, geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim. Süreçte yaşadığım deneyimleri aktarmaya çalıştığım bir ders oldu. Faydalanmanıza sevindim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.