Ders Detayı

Psikolojik Testler Kullanımı ve Analizi Eğitimi
6 Video, Ders Süresi: 75 gün

Dersler

Ders 1: Bireyi Tanıma Süreci

Ders 2: Psikolojik Testler Hakkında Genel Bilgiler

Ders 3: Psikolojik Test Geliştirme Süreci

Ders 4: Testlerin Sınıflandırılması

Ders 5: Test Kullanımına İlişkin Etik Durumlar

Ders 6: Psikolojik Test Kullanımına İlişkin Kurallar

Not: Bu ders toplam 176 Dk'dır.

Eğitim Hakkında

Bu dersin içeriğinde psikolojik testlere ilişkin bilinmesi gereken temel konulara yer verilmiştir. Bu derste psikoloji ve psikolojik danışma alanında kullanılan psikolojik testlere ilişkin temel bilgiler yer almaktadır. Psikolojik danışma ve psikoloji alanında çalışan akademisyenlerin, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ihtiyaçları olan alanlar temel alınarak hazırlanmıştır.

Psikolojik Testler dersini, üniversitelerin psikoloji, psikolojik danışma ve rehberlik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere, lisansüstü eğitimi alan öğrencilere, aynı zamanda Psikolojik Testler dersini veren öğretim elemanlarına, alanda çalışan psikologlara, psikolojik danışmanlara, psikiyatristlere yardımcı olabilecek bir ders olması umuduyla planladık.

Eğitmen Hakkında

Dr. Başaran GENÇDOĞAN, 1983 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminden sonra 1987-1988 yıllarında Adalet Bakanlığına bağlı olarak Eskişehir ve Erzurum Ceza ve Tevkif Evlerinde Psikolog olarak 2 yıl görev yapmıştır. 1989-1992 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Öğrenci Sağlık Merkezinde Psikolog olarak 4,5 yıl görev yapmıştır. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1993 yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında yüksek lisans ve 2001 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2000-2001 yılları arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında görev yapmıştır. 2001 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır. 2006-2016 yılları arasında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı başkanı olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Doçent, 2017 yılında Profesör olmuştur. 2016 yılında bir yıl süreyle misafir öğretim üyesi olarak Kırgızistan-Türk Manas Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde görev yapmıştır. Atatürk Üniversitesi’nde Rehberlik, Bireyle Psikolojik Danışma, İstatistik, Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri, Rehberlik, Çocukları Değerlendirme, Davranış Bozukluları, Davranış Bilimleri gibi dersleri yürütmektedir. Yirmiye yakın doktora öğrencisinin, 30 yakın yüksek lisans öğrencisinin tez danışmanlığını yapmıştır. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok sayıda dergiye hakemlik ve yayın kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Alanda gerek yazar olarak gerekse çevirmen olarak çok sayıda kitabı ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Çözüm Odaklı Terapi konusunda 30’dan fazla farklı illerde eğitimler vermiştir. Halen Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi ve Filial Terapi konularında eğitimler vermeye devam etmektedir.

 

#AYEUM  #yeniyöntemler #psikolojiktestgeliştirme #yöntem

Eğitmen: Prof. Dr. Başaran GENÇDOĞAN

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100  Memnuniyet ve İade Garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma  ve veriler üzerinde çalışma  imkanı

Fiyat:
799,90 TL
Ders İzleme Süresi: 75 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 6
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar