Ders Detayı

İleri MAXQDA Kullanımı ve İleri Nitel Veri analizi
9 Video, Ders Süresi: 105 gün

Dersler

Ders 1:ANALİZ- Sözcüksel Arama- Gelişmiş Sözcüksel Arama

Ders 2:KARMA YÖNTEMLER I- Alıntı matrisi- Etkileşimli alıntı matrisi

Ders 3:KARMA YÖNTEMLER II- Çapraz Tablolar-Belgeler İçin Benzerlik Analizi

Ders 4:GÖRSEL ARAÇLAR I- MAXMaps Menüsünü Kullanma- Yeni Harita-Yeni Belge Modeli

Ders 5:GÖRSEL ARAÇLAR II- Kod Matris Tarayıcısı- Kod İlişkileri Tarayıcısı- Kod Haritası

Ders 6:GÖRSEL ARAÇLAR III- Belge Haritası- Belge Karşılaştırma Tablosu-Belge Portresi

Ders 7:RAPORLAR Menüsü içeriği

Ders 8:MAXDicto Menüsü içeriği

Bu ders toplam 365 dk'dır.


 

Eğitmen Hakkında

Doç. Dr. Melike TEKİNDAL, 1985 yılında Kuşadası/AYDIN'da doğmuştur. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü'nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Hizmet Anabilim Dalın'da 2011 yılında yüksek lisansını ve 2015 yılında da doktorasını tamamlamıştır. 2019 yılında aynı bilim dalından Doçent unvanını almıştır. Akademik olarak Başkent Üniversitesi'nde ve Hacettepe Üniversitesi'nde görev yapmıştır. Sosyal hizmet uzmanı olarak SHÇEK'te, özel huzurevinde ve rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır.Uluslararası MAXQDA eğitimcisi olan TEKİNDAL, nitel, nicel ve karma yöntemli araştırmalarda bulunmuştur. Bilgisayar destekli nitel veri analizi konusunda birçok eğitim ve danışmanlık vermiştir. SAGE Yayınevi tarafından yayınlanan "Nitel Araştırmalarda Yazılım Kullanımı: Adım Adım Rehber" kitabının editörlüğünü yapmıştır. Alanı ile ilgili birçok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Lisansüstü düzeyde "Bilgisayar Destekli Nitel Veri Analizi" ve "Nitel Araştırmaya Giriş" derslerini yürütmektedir. 2016 yılından itibaren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyesidir, bölüm başkanlığını yürütmektedir.

#AYEUM  #yeniyöntemler #MAXQDA #yöntem

 

Eğitmen:Doç. Dr. Melike TEKİNDAL

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade garantisi

Özellikleri: İnteraktif, Online Sınav, Eğitmene soru sorma İmkanı

Fiyat:
999,90 TL
Ders İzleme Süresi: 105 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 9
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

M.Ü.

HOCAM MAXQDA'YI KULLANAN BEĞENDİĞİNİZ BİR TEZ ÖNERİRİ MİSİNİZ? YÜKSEK LİSANS TEZİM İÇİN ÖRNEK ALACAĞIM.


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhaba Muhammed Bey, mail adresim üzerinden iletişime geçebilirseniz, size örnek tez için yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar diliyorum.


K.S.

SAYGIDEĞER HOCAM MERHABALAR; ÖNCELİKLE GÜZEL ANLATIMINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SON DERECE FAYDALI OLUYOR BENİM İÇİN. ANLAYAMADIĞIM BİR NOKTA OLDU. ACABA DEĞİŞKENLERİ NASIL TANIMLIYORUZ? YANİ MESELA CİNSİYETE GÖRE ALINTI MATRİSİ YAPARKEN HANGİ KODLARIN KADINA HANGİSİNİN ERKEĞE AİT OLDUĞUNU UYGULAMA NASIL ANLIYOR ? YALNIZCA BAŞ HARFLER DEĞİL SANIRIM HOCAM. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDER İYİ GÜNLER DİLERİM.


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhaba Kubra Hanim, egitimin yararli olmasina sevindim. Degiskenler menusunden belge degiskenleri listesinden degiskenlerinizi tanimlayip, belge degiskenleri icin veri duzenleyicisinden de degiskenlerinizi girmeniz gerekiyor. Sonrasinda etkilesimli alinti matrisinden degiskenlere gore belirleyebilirsiniz. Iyi calismalar dilerim.


E.N.Ö.

MERHABA HOCAM. ÖNCELİKLE BU GÜZEL VİDEOLAR İÇİN EMEĞİNİZE SAĞLIK. HARİTA OLUŞTURURKEN ANA TEMALAR DİREKT OLARAK ÇIKMIYOR. YANİ BENİM İÇERİK ÖZELLİĞİ OLARAK TANIMLADIĞIM KONU, İZLEK, KARAKTERLER KAVRAMI ÇIKARKEN İÇERİK ÖZELLİĞİ ANA TEMASI GÖRÜNTÜLENMİYOR. BUNU KENDİM Mİ EKLEMELİYİM?


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Elif Hanım merhaba, sorunuzu tam anlayamadım. İsterseniz mail üzerinden iletişime geçebiliriz. İyi çalışmalar diliyorum.


R.S.A.

AĞZINIZA, EMEĞİNİZE SAĞLIK HOCAM. ÇOKÇA İSTİFADE ETTİĞİM BİR EĞİTİM OLDU. RİCA ETSEM ÖNERECEĞİNİZ TEZLERİ BANA DA ULAŞTIRIR MISINIZ? TEŞEKKÜRLER.


Eğitmenin Cevabı (MELİKE TEKİNDAL)

Merhaba Rabia Hanim ozelden iletisime gecrseniz yardimci olabilirim. Iyi gunler.