Ders Detayı

Literatür Tarama ve Kaynaklara Ulaşma Stratejileri
22 Video, Ders Süresi: 75 gün

Dersler

Ders 1: Literatür-alanyazın Taramasının Teorik Temelleri

Ders 2: Bilgiye ulaşmanın ana kaynağı: Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Üniversitenin Kalbi

Ders 3: Türkçe ve Yabancı Kitaplara Ulaşma Stratejileri

Ders 4: :Güncelleme -Türkçe ve Yabancı Kitaplara Ulaşma Stratejileri

Ders 5: Güncelleme 2

Ders 6: Ulusal Tezlere Ulaşma Stratejileri (YOK Tez Merkezi)

Ders 7: Uluslararası  Tezlere Ulaşma Stratejiler  (ProQuest - Dissertations & Theses)

Ders 8: Bazı işaretlerin tarama yapmadaki önemi

Ders 9: Google Akademik 

Ders 10: Google Akademik Yayın bulma, Profil oluşturma, Atıf takibi

Ders 11: DergiPark ve Ulusal Makalelere Ulaşma Stratejileri

Ders 12: Uluslararası makalelere ulaşma stratejilerine giriş

Ders 13: Web of Science  Basit Tarama

Ders 14: Web of Science  Tarama 2

Ders 15: ERIC veri Tabanı ve Özellikleri

Ders 16: Tübitak destekli projelere ulaşmak

Ders 17: TR Dizin ve Atıf Taraması 

Ders 18: Yeni Ebook Siteleri

Ders 19: Yabancı  Kaynak kitapların Pdf'sine Ulaşma

Ders 20: Türkçe Kaynak Kitapların Pdf'sine Ulaşma (Ücretsiz)

Ders 21: Sci-Hub ve Doi tabanlı yayınlara erişim 

Ders 22: Millet Kütüphanesi ve Uzaktan erişim ile kaynaklara ulaşmak

Bu ders toplam 290 dk'dır.

Makale, Tez, Rapor vb hazırlarken ulusal  ve uluslararası kitap, makale, rapoır bildiri, tez vb nasıl ulaşılabilceği tekniklerle  birlikte,hiç bilinmeyen yönleri ile anlatılmaktadır.

 

Eğitim Hakkında

Bu eğitim paketi kapsamında Literatür Taraması Nedir, Neden Yapılır? Bilim nedir? Neden  çalışmada literatür eksik olmamalı ?  konuları ayrıntılı işlenmektedir.  Eğitim paketinde  aşağıdaki   kaynaklara nasıl hızlı ve etkili bir  biçimde ulaşacağınız  adım adım  uygulamalı olarak  anlatılmaktadır.

 

 1. Türkçe  kaynaklar
  1. Kitaplar
  2. Makaleler
  3. Tezler
  4. Raporlar
  5. Bildiriler
 2. Yabancı dilde yazılmış kaynaklar
  1. Kitaplar
  2. Makaleler
  3. Tezler
  4. Raporlar
  5. Bildiriler

Googlw akademik, researchgate,  vd.

Literatür taraması, araştırmacının belirlediği probleme yönelik araştırmasına başlamadan önce konuyla ilgili alanyazında yaptığı incelemelerdir. Konunun daha önce araştırılıp araştırılmadığı, araştırılmış ise konuda eksik bir nokta bulunup bulunmadığı literatür taraması sonucunda ortaya çıkacaktır. Konuyla ilgili araştırmaların incelenmesi sonucunda araştırmacı, sorunun araştırılmaya değer olup olmadığı hususunda bilgi edinebilecektir. Ayrıca sorunla ilgili olarak başka araştırmacılar tarafından yazılan bilimsel yayınların öneriler kısmında, sorunun değinilmemiş yönleri belirtilebilir ya da farklı şekilde ele alınması tavsiye edilmiş olabilir.

Bu sayede edindiği bilgiler araştırmacının kullanacağı yöntem ve cevap arayacağı soruları netleştirebilir.  Literatür taramasına, makalelerde ilgili bölümünde yer verilmektedir. Araştırmacı literatürü inceledikten sonra belirlediği araştırmaları soruna yaklaşma şekilleri ile olumlu ya da olumsuz neticelerine göre sınıflandırır ve bir paragraf içinde, atıflar yaparak okuyucuya sunar.  Bu sayede araştırmacı araştırmanın önem kısmında literatürde eksik olan yönleri okuyucuya sunabilir ve çalışmasının neden kıymetli olduğunu anlatabilir. Ayrıca literatür taraması sonucunda elde edilen bulgular ile daha önce yapılmış araştırmalarda belirtilen bulguların karşılaştırılması sağlanır.

Eğitmen Hakkında

 Prof. Dr. Selçuk Beşir DEMİR, 2018 yılında Social Sciences Citation Index’te taranan dergilerde en fazla yayın yapan Türk araştırmacılar arasında yer almaktadır. Şuana kadar 6 ulusal ve uluslararası proje yürüten Dr. Demir, şuan AYEUM ve APİD’ in Genel Koordinatörlüğünü yapmaktadır. Dr. Demir Doktorasını Marmara Üniversite’sinde tamamladıktan sonra, Cambridge & Ruskin Üniversitesi’nde Araştırma Yöntemleri ve veri analizi konusunda Post doktora yapmıştır. Creswell’e ait  “Araştırma Deseni”, “ Nitel Araştırma Yöntemleri”, “Karma Yöntem Araştırmaları”  kitaplarının çeviri editörüdür. Ayrıca “Eğitim araştırmaları”, “Nitel araştırma ve Değerlendirme yöntemleri gibi birçok kitabın çeviri editörlüğünü yapmıştır. Telif kitap nitelikli 4 kitabı bulunmaktadır. H- İndexi 6 olan araştırmacının, uzmanlık alanı karma yöntem olup, IF değeri 2’den büyük SSCI dergilerde son iki yılda tek yazarlı 6 makale yayınlamıştır.

#AYEUM  #yeniyöntemler #literatürtarama #yöntem   

 

Eğitmen: Prof. Dr. Selçuk Beşir DEMİR 

Katılım Belgesi: Evet

Durum: Tüm Dersler Yüklendi

Garanti: %100 Memnuniyet ve İade garantisi

Fiyat:
449,90 TL
Ders İzleme Süresi: 75 Gün
Erişim Zamanı: 7/24
Video Sayısı: 22
Durum: Satın Alınabilir
Favoriye Ekle


Tanıtım Videosunu İzleÖrnek Dersi İzle

Puanlar 0 Kişi Oyladı (0/100)

0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi
0 Kişi

Yorumlar

O.K.

MERHABA. JSTOR, EBSCO GİBİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINDA YAYIMLANAN MAKALELERE WOS ÜZERİNDEN ULAŞILABİLİYOR MU? YANİ KÜTÜPHANE VERİ TABANLARI İLE WOS'I AYRI AYRI TARAMAYA GEREK VAR MI? SADECE WOS'I TARASAK YETERLİ OLUR MU?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam WOS'tan makaleler indirilemez. wos; sscı, scı ve ahcı ve escı indexlerde taranan dergilerde yayınlanan makalelerin künyeleri bulunur. Nitelikli makalelerde nitelikli dergilerde yayınlanmış makalelere atıf çok önemlidir. Yani WOS'ta ta taranan bir dergiye makale gönderiyorsanız wosta yer alan bir makaleyi atlamamanız gerekir. Web of Science, TÜBİTAK tarafından abone olunmuş ve tüm üniversitelerin ücretsiz ulaşabileceği bir portal


O.A.

WEB OF SCİENCE.A NASIL GİRİŞ YAPILACAĞINI GEÇEN DERS GÖSTERMİŞTİR CÜMLESİYLE BAŞLAMIŞSINIZ AMA BEN GEÇEN DERSİ BİRKAÇ KEZ DİNLEDİM NASIL GİRİŞ YAPILACAĞIYLA İLGİLİ BİR ANLATIM YOK. NASIL GİRİŞ YAPILACAĞINI RİCA ETSEM GÖSTERİRMİSİNİZ


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Değerli Hocam, Her yönü ile Web of Sicience kullanımı dersinde var. Hocam WOS’ta makaleler indirilemez sadece nitelikli yayınları görebilirsiniz. SSCI, SCI ,AHCI VE ESCI indexlerde taranan dergilerde yayınlanan makalelerin künyeleri bulunur. Yani WOS’ta taranan bir dergiye makale gönderiyorsanız, WOS’ta yer alan bir makaleyi atlamamanız gerekir. Saygılarımla


K.Ş.

MERHABA, BİR EKLEME YAPMAK İSTERİM: LİTERATÜR TARAMA VE KAYNAKLARA ULAŞMADA BİRİNCİ KAYNAK ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANESİDİR. TOKAT'DA ARADIĞINIZ BASILI KİTABI BULMANIZ DURUMUNDA KÜTÜPHANELERARASI ÖDÜNÇ VERME (ILL) SİSTEMİ ARACILIĞIYLA ÖDÜNÇ ALABİLİRSİNİZ. TÜRKİYE'DEKİ ÇOĞU KÜTÜPHANE BÜTÜN BASILI VE ELEKTRONİK KAYNAKLARINI TEK BİR SİSTEM ÜZERİNDEN ARAMA YAPTIRABİLMEKTEDİR (FEDERE ARAMA VEYA DİSCOVERY SEARCH) SİSTEMLERİ SAYESİNDE. ÜNİVERSİTE KÜTÜPHANE WEB SİTESİ YAYIN BULMADA İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAKTIR. LİTERATÜR TARAMADA DANIŞMA KÜTÜPHANECİLERİN DEN DESTEK ALINMASI ARAŞTIRMAYA BAŞLAMAK İÇİN DOĞRU BİR ADIM OLACAKTIR.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Belirttiğiniz hususlarda tamamen haklısınız. Bu hususu dikkate alan en az iki ders ilgili eğitimde ekleyeceğiz. Her zaman dönütlerinizi bekliyorum.


M.U.

SELÇUK HOCAM VERİ TABANI İNDEKSİ İLE DERGİLERİN TARANDIĞI İNDEKS ARASINDAKİ FARK NEDİR? YA DA VERİ TABANI İNDEKSİ DİYE BİR ŞEY VAR MI? SADECE VERİ TABANI MI OLMALI. ÖRNEĞİN; GOOGLE AKADEMİK BİR VERİ TABANI OLARAK GEÇİYOR, FAKAT DERGİLERİN İNDEKS BÖLÜMLERİNDE GOOGLE AKADEMİK DE YER ALIYOR. WEB OF SCİENCE BİR VERİ TARAMA ARACI MI YOKSA VERİ TARAMA İNDEKSİ Mİ? KAVRAM KARGAŞASI KAFAMI KARIŞTIRDI.BİR MAKALE SSCI YA DA SCI'DE TARANIR MI YOKSA BUNLAR TARAFINDAN İNDEKSLENİR Mİ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam veri tabanı ile index ayrı şeyler değil. Veri tabanı içinde makaleleri barındırır. Data barındırır kısaca index ise takip eder, atıf takibi yapar Örneğin sciencedirect bir veri tabanıdır Scopus ise index web of science bünyesinde sscı/scı/ahcı vb barındıran bir yapı kısaca wos bir veri tabanı olmadığı için makalelere ulaşamazsınız. İndex olduğu için atıf takibi vb yapabilirsiniz


T.A.

HOCAM, İYİ AKŞAMLAR. LİTERATÜR TARAMA DERSLERİ AYEUMUN SAYFASINDA TOPLAM 14 VİDEO OLARAK BELİRTİLMİŞ. FAKAT BURADAKİ VİDEOLARDA DERS 13 İKİ KERE YAZILMIŞ. 14. TR-DİZİN VE ATIF ARAMA VİDEOSU AÇILMIYOR. BİLGİLERİNİZE.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

En yakın zamanda yüklenmiş olacak hocam.


E.K.

HOCAM MERHABA, DERSLERİNİZDEN ÇOK İSTİFADE EDİYORUZ. BİR SORUM OLACAK. EBOOKFARM SANIRIM KAPATILMIŞ. BAŞKA BİR GİRİŞ YOLU BİLİYORMUSUNUZ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

www.ebooksc.org


A.B.

HOCAM İYİ ÇALIŞMALAR; DERGİLERİN SSCI, SCI, AHCI VEYA ESCI İNDEKSLERİNDE TARANMA YILLARI DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR. HANGİ DERGİNİN HANGİ YILLAR ARASINDA BU İNDEKSLERDE TARANDIĞI NASIL GÖRÜLEBİLİR?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

https://mjl.clarivate.com/home adresinden görebilirsiniz hocam


Ö.Y.

MERHABA, DERS 13. TÜBİTAK DESTEKLİ PROJELERE ULAŞMAK BAŞLIKLI DERSİNİZDE TR DİZİN ARAMA SONUÇLARINDA TUBİTAK IN DESTEKLEDİĞİ PROJELERİN TÜM DOKÜMANLARINI VERDİĞİNİ BELİRTMİŞTİNİZ. ANCAK DİZİN SONUÇLARI YALNIZCA MAKALELERİ GÖSTERMEKTE. ÖRNEK: TELE SAĞLIK ( TÜM ALANLAR), VERTABANI : FEN DERSİNİZDE SANKİ GELİŞTİRİLEN VE FONLANAN PROJELERİN TÜM DETAYLARINA ERİŞİM VARMIŞ GİBİ ANLAŞILIYOR. TAM OLARAK NEDİR, İZAH EDEBİLİR MİSİNİZ ? TEŞEKKÜRLER


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Var. Seçim yaparken portal sıklıkla hata veriyor. Her aramada TÜBİTAK veri tabanını seçmeniz gerekir.


Y.K.

SAYIN HOCAM MERHABA, DERSTE AKTARDIĞINIZ BİRÇOK SİTE İYİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR. FAKAT SANIRIM E BOOK FARM KAPATILMIŞ. BİR ALTERNATİFİ VAR MI?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

ebook farm sürekli isim değiştirir. E bok oid, vb tarayıp yeni ismini bulabilirsiniz hocam Yeni İsmi www.ebooksc.org


B.A.

HOCAM MERHABALAR ANLATIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. Z LİBRARY KAPANDI MI ? BU KONU HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Bu siteler kapamaz. Hocam genelde isim değiştirir. ebookfarm, ebookoid, bo-k, gibi booksc.org şuan.


B.A.

HOCAM AYRICA Z LİBRARY GİBİ SİTELERDEN İNDİRDİĞİMİZ KİTAPLARI KAYNAKÇA DA NASIL GÖSTERMELİYİZ ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam kitabı nereden indirdiğinizin bir önemi yok. Normal basılı kitap gibi gösterilir.


O.O.

SAYİN HOCAM, KİTAPLARA ERİSİM İCİN HTTPS://B-OK.ORG/ ADRESİNİ YAZDİGİM ZAMAN SAYFA ACİLMİYOR, SİZCE NEDEN OLABİLİR?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Doğrudur. Bu siteler çok sık isim değiştirir. Şimdi verdiğim sayfayı deneyin. Saygılarımla https://booksc.org/


O.O.

SAYİN HOCAM, VİTALSOURCE DİSİNDAKİ DİGER YABANCİ SİTELERE ERSİM SAGLAYAMİYORUM. EBOOK FARM VE HTTPS://B-OK.ORG, BASKA İSİMLERLER DEDENEDİM AMA BİR SONUC ALAMADİM.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

https://booksc.org/


O.O.

WEB OF SCİENCE'A NASIL GİRİŞ YAPILACAĞINI GEÇEN DERS GÖSTERİLMİŞTİR CÜMLESİYLE BAŞLAMIŞSINIZ (10.DERSTE) AMA NASIL GİRİŞ YAPILACAĞIYLA İLGİLİ BİR ANLATIM YOK. NASIL GİRİŞ YAPILACAĞINI RİCA ETSEM GÖSTERİRMİSİNİZ


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

ekleyeyim hocam


O.O.

SAYİN HOCAM, UZAKTAN ERİSİM İLE WOS'A BAGLANABİLİYORUM, AMA CALİSMALARİN TAM METNİNE ULASAMİYORUM, SİZCE NEDEN OLABİLİR? TESEKKURLER.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Web of Science; bir index veya dizindir. Dizinler; atıf taraması, IF değeri vb verir. Tam metinlere buradan ulaşılmaz. Tam metinlere veri tabanlarından ulaşılır. WOS bir veri tabanı değil hocam. Saygılarımla.


S.T.

MERHABA HOCAM E BOOK FARM SİTESİNE ULAŞAMIYORUM YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Evet yeni bir ders çektim ve yükledim bu konuda hocam. Saygılarımla. booksc.org


G.A.

MERHABA HOCAM, EBOOK FARM ŞU AN ERİŞEBİLİRMİ? ARADIM BULAMADIM. TEŞEKKÜRLER.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam, yeni ders çektim, ekledim izleyin lütfen. Ne gerekirse yazmanız yeterli.


E.

HOCAM MERHABA GOOGLEDA - İŞARETİ KULLANDIĞIMDA O TERİMİ DIŞLAMAK YERİNE TAM TERSİ ONUN OLDUKLARINI DA ÇIKARIYOR KARŞIMA, YANİ SİZİN DEDİĞİNİZİN TAM TERSİ OLUYOR


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Kullandığınız uzantıları kontrol edin. ayrıca bilgisayarınızı virüs taramasından geçirin hocam


E.

HOCAM MERHABALAR GOOGLE AKADEMİKTE SADECE İLGİLİ KONUDA REVİEW LERE ULAŞABİLECEĞİMİZ, DİĞER SONUÇLARI DIŞLAYABİLECEĞİMİZ BİR KOLAY BİR YÖNTEM VAR MI?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Ancaak kücük bir bir yazımım veya veri bilimine giriş eğitiminde hocamız anlatıyor diye biliyorum


B.Ç.

ENSTİTÜ TARAFINDAN KABUL EDİLEN TEZ ADIMIZI HAZIRLANMAKTA OLDUĞUNU NASIL BİLDİRECEĞİZ HOCAM?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

hOCAM JURİDEN GECMİŞ, SAVUNULMUŞ VE ENSTİTÜ YÖNETİM KURULU KARARI OLUMLU ÇIKMIŞSA YÖKTE OLSUN YADA OLMASIN BİTMİŞ SAYILIR


Y.A.

SAYIN HOCAM İYİ GÜNLER DİLERİM. YAYINLANMAMIŞ AMA KAYNAKÇALARDA GEÇEN BİLİMSEL RAPORLARA NASIL ULAŞABİLİRİZ.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam bazen ulaşmak çok zordur. En iyi yol yazara mail atıp istemektir.


Y.K.

HOCAM SAĞLIM ALANINDA DR YAPIYORUM ERİC VERİTABANI ANLATIMI ESNASINDA VİDEODA MEDLİNE DA VE PUBMED DE TARAMA YAPMAYA YÖNELİK BİR DERS OLACAĞINI SÖYLEDİNİZ AMA VİDEO DERSLERİN İÇERİNDE YOK. OLACAK MI ACABA?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Teşşekkür ederim hocam atlamışız. Ekleyip size haber vereceğim


V.Ç.

HOCAM MERHABA, RİCA ETSEM 05:43'TEN İTİBAREN SÖYLEDİĞİNİZ İFADELERİ YAZILI OLARAK PAYLAŞIR MISINIZ? İLK DEFA DUYDUĞUM İNGİLİZCE KISALTMA VE İFADELER OLD. İÇİN TAM ANLAYAMIYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam maalesef yazılı hali mevcut değil.


N.C.

HOCAM MERHABA, Z LİBRARY YE HTTPS://B-OK.ORG ADRESİNDEN GİRİNCE "BAĞLANTINIZ GİZLİ DEĞİL" UYARISI VERİYOR. YORUMLARDA BELİRTTİĞİNİZ ADRESİ DE GİRDİM AYNI ŞEKİLDE UYARI VERDİ. HTTPS://BOOKSC.ORG/ BAŞKA NASIL GİREBİLİRİM? SAYGILAR


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

tor isimli bir internet tarayıcı mevcut onu indirin hocam onla bağlanın o zaman çözeceksiniz Saygılarımla


U.C.

MERHABA, SON EBOOK SİTELERİNİN YİNE DOMAİNLERİ DEĞİŞTİ. SON GÜNCEL WEB ADRESİNİ PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ? KIYMET HOCAM


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

https://www.bookzz.ren/ Hocam ama kullanırken sorun yaşarsanız arayabilirsiniz beni saygılarımla


U.C.

SEVGİLİ HOCAM MERHABA, BAZI VİDEOLAR SİTENİZDE 2 KEZ FARKLI ADLAR İLE YAYINLANMIŞ- DERS 10 VE DERS 2-3 GÜNCELLEME GİBİ,BİLGİNİZ OLSUN


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Teşekkür ederim hocam düzeltiyoruz sayenizde


S.Y.

MERHABA, SONDAN BİR ÖNCEKİ VİDEONUZDA UZAKTAN KÜTÜPHANE AYARLARINI ANLATACAĞINIZI BELİRTMİŞSİNİZ BİR SONRAKİ VİDEODA FAKAT VİDEO DAHA ÖNCE İZLEDİĞİM BAŞKA BİR VİDEO?BAHSETTİĞİNİZ VİDEO HANGİSİ?


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Eğitimin en sonunda mevcuttur Hocam


A.K.

HOCAM MERHABA, HOCAM BEN YÖNETİM VE ORGANİZASYON ALANINDA YÜKSEK LİSANS YAPIYORDUM. YÜKSEK LİSANS TEZ YAZMA AŞAMASINA GELDİM AMA UZUN SÜRE ARA VERDİM, BU YIL TEKRARDAN BAŞLADIM. DANIŞMAN HOCAMIZ GÜNCEL ÇALIŞMALARI TARAMAMIZI VE TEZ KONUSU BELİRLEMEMİZİ İSTEDİ AMA BEN YÖNETİM VE ORGANİZASYON ALANINDA HANGİ YABANCI DERGİLERİ TARAYACAĞIM KONUSUNDA TIKANDIM. İMPACT FACTOR DEĞERİ YÜKSEK DERGİLERİ TARAMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA ÖNCEKİ YILLARDAN AKLIMDA BAZI ŞEYLER KALMIŞ AMA HER ŞEYİ UNUTTUĞUM İÇİN BİR SARMALA GİRDİM. BU KONUDA NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKİYOR. YÖNETİM ORGANİZASYON ALANINDA ETKİ DEĞERİ YÜKSEK DERGİLERİ NASIL BULABİLİRİM VE TEZ KONUSU BELİRLEME STRATEJİM NASIL OLMALI. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Hocam web of science eğitimini izlemenizi tavsiye ediyorum


M.M.T.

TEŞEKKÜRR


Eğitmenin Cevabı (SELÇUK BEŞİR DEMİR)

Rica ederim hocam Başarılar dilerim.